Meny

Boka tid för
elevbehandlingar
i Stockholm

Elevbehandlingstider

Måndag till Fredag 8.45-16.00.

På Svenska Frisörskolan Stockholm så kan man boka tid för elevbehandlingar. Vi vill att du är medveten om att elevbehandlingar tar längre tid att genomföra än vad en behandling på en salong gör, samt att du tänker på att ge eleven en härlig kundupplevelse som eleven ska ge dig en härlig frisörupplevelse. För eleven är varje kundpass en lektion och samtliga elevbehandlingar utförs under närvaro av lärare. Priserna är frånpriser och kan bli dyrare pga mer materialåtgång.

OBS! För exakt prisuppgift fråga din frisör vid konsultation och innan behandlingen påbörjas.

Behandlingsmeny

Fadeklippning hos Barberarelev 100:-

Maskinklippning (helt huvud) 100:-

Slätrakning: 0:- (Gratis)

Skägg: 0:- (Gratis)

Klippning: 150:-

Klipp och färg av utväxt: från 900:-

Färgbehandling utväxt eller kort hår: från 750:-

Färgbehandling långt hår: från 1000:-

Slingor: från 1100:-

Permanent kort hår: från 750:-

Övriga behandlingar: Kontakta skolan för mer info.